Beatrice Leanza skaitys paskaitą apie nutrūkusių ryšių architektūrą

Portrait Bea Leanza_2017

Vasario 15 d., trečiadienį, 19 val. Nacionalinėje dailės galerijoje Vilniuje svečiuosis ir į atvirą pokalbį “Nutrūkusių ryšių architektūrą: dizaino kultūra ir Kinija” pakvies tyrėja ir kuratorė Beatrice Leanza.

Remdamasi naujausia savo knyga „Įveiksmintos idėjos – kritinio dizaino praktikos Kinijoje“, Beatrice Leanza apžvelgs moksliniais tyrimais ir realia praktika grįstas iniciatyvas, kylančias iš Kinijos konteksto, ir jų įgyvendinimą lydinčius kritinius momentus. Nagrinėjami atvejai atskleidžia interesą atkurti dalyvavimo kultūrą miestuose ir per kultūrinį bei socialinį gyvenimą reabilituojančias metodikas kreipia dėmesį į nutrūkusius ar nebeveiksnius gamybinius, paveldo ir vietos santykius. Pristatymas koncentruotas į projektus, kurie remdamiesi bendradarbiavimo praktika, padeda suderinti iš viršaus į apačią ir iš apačios į viršų nukreiptus požiūrius ir skatina permąstyti šiandieninio situacinio žinojimo ir vietos identiteto sąvokas.

“Įveiksmintos idėjos – kritinio dizaino praktikos Kinijoje” – tai pirmas dvikalbis leidinys kinų ir anglų kalbomis, kuriame pristatomi Kinijos dizainerių inicijuoti projektai, kritiškai analizuojantys nuolat kintančius globalizacijos paliestus šalies miestus. Savo forma almanachą primenančioje knygoje aptariama net 115 projektų, kurie aprėpia platų spektrą įvairių disciplinų – nuo architektūros ir urbanizmo iki trumpalaikių intervencijų, avantiūristiškų produktų ir konceptualių leidinių. Šiuos projektus ryškiai vienija jų dinamiški bendradarbiavimo ir aktyvistinių veiksmų permąstymai bei skirtingų žinojimų suderinimai, kuriantys novatorišką savitarpiškumą ir bendrystę. Knygoje aptariamos mažiau žinomos iniciatyvos ir nuomonės, skatinančios specialistų įsitraukimą į painų urbanistinių, socialinių ir ekonominių pokyčių Kinijoje fenomeną.

Architektūros [aktualijų] fondas infor.