Apie mus

APIE:
Interaktyvus Lietuvos architektūros žemėlapis (archmap.lt) – vieta, kurioje telkiasi informacija apie Nepriklausomos Lietuvos (nuo 1991 m.) architektūros objektus. Čia galima sužinoti šiandienos architektūros aktualijas, komentuoti, balsuoti, pasidaryti savo favoritų rinkinį ar net maršrutą.

Glausta informacija apie kiekvieną pastatą, statinį ar urbanistinį objektą – tai akstinas domėtis, keliauti, pažinti. Tinklapis yra patogi pagalbinė priemonė norintiems susirinkti pradinę informaciją apie patikusius architektūros pavyzdžius ir leistis į kelionę po Lietuvą ar virtualų pasaulį.

TIKSLAS:
_1 pristatyti dviejų pastarųjų dešimtmečių šalies architektūrą kuo platesnei auditorijai, Lietuvoje ir už jos ribų, taip skatinant visuomenės domėjimąsi šiuolaikine architektūra, žadinti visų norą gilinti žinias apie ją, vystyti kultūrinį – architektūros – turizmą;
_2 kuo plačiau reprezentuoti Lietuvos architektūrą, neapsiribojant vien didžiaisiais miestais, užgriebiant pačius šalies pakraščius ar gilumą.

PRADŽIA:
Idėja gimė 2009 m. Iš dalies ją parėmus LR kultūros rėmimo fondui, projektas startavo 2010 m. Pirmą etapą KIP „Architektūros centras“ įgyvendino kartu su Lietuvos architektų sąjunga ir VšĮ „Architektūros fondas“ (surinkta ir paruošta didžioji medžiagos dalis, pradžiai eliminuojant individualius gyvenamuosius namus).
Antrame etape – 2011 m. – turinys įgavo formą ir archmap.lt, remiamas LR Kultūros rėmimo fondo ir įmonės Knauf, startuoja. Čia pristatomi įvairios paskirties Lietuvos Nepriklausomybės periodo pastatai, statiniai, urbanistiniai dariniai, sukurti virš 60 lietuvių architektų ar jų kolektyvų. Dauguma objektų jau spėjo pelnyti kolegų ir visuomenės pripažinimą. Informacija ir toliau bus pildoma.
Vėlesniais metais – 2012 ir 2013 metais tinklapis papildytais naujais objektais, tarp jų  – ir individualiais namais (dėmesio lankytojams – objekto anketoje nurodoma, ar jį galima aplankyti, ar ne).
2014 metais rengiama mobilus archmap.lt  tinklapis, pritaikytas mobiliesiems įrenginiams – nuo rudens jis bus pasiekiamas ir pasitraukusiems nuo darbo stalo.

AUDITORIJA:
Profesionalai ir mėgėjai, jauni ir seni, visi, kuriems rūpi architektūra – Jūs mielai kviečiami lankytis, balsuoti, komentuoti ir, žinoma, karštai diskutuoti.

NAUDA:
Čia galima ne tik rasti informacijos apie sudominusį objektą, bet ir pildyti savo mėgstamiausių pastatų, viešųjų erdvių sąrašą ar net susidaryti maršrutą, kuriuo galima būtų keliauti su draugais laisvalaikiu – visa tai galioja prisiregistravusiems lankytojams.