Kūrybinės dirbtuvės „Senosios Anykščių autobusų stoties vietos urbanistinės idėjos“ finišuoja

New panorama_Linarto foto

Miesto valdžia rūpinasi Anykščių įvaizdžiu, aplinkos kokybe, todėl jokių kurorto statuso siekiančiam miestui keliamų reikalavimų nebeatitinkanti dabartinė autobusų stotis paskatino inicijuoti kūrybines dirbtuves „Senosios Anykščių autobusų stoties vietos urbanistinės idėjos“.
Ši vieta tarsi miesto vizitinė kortelė – teritorija yra Anykščių regioninio parko, Anykščių miesto istorinės dalies teritorijoje, pagrindinėje miesto gatvėje, šalia Šventosios upės, Turizmo informacinio centro, Antano Baranausko ir Antano Vienuolio- Žukausko memorialinio muziejaus.

BRASTA
VAS kolektyvo darbas BRASTA

2015 metų rudenį vykusių dirbtuvių metu trys architektų komandos kūrė senosios Anykščių autobusų stoties teritorijos sutvarkymo urbanistines, architektūrines- menines koncepcijas kaip būtų galima urbanistiškai sutvarkyti pačią svarbiausią Anykščių miesto įvaizdžiui vietą, geriausiai apžvelgiamą įvažiuojant į Anykščius, leidžiantis nuo kalno lanku, iš kur atsiveria panorama su upe, bažnyčia ir Anykščių senamiesčiu.
02 (3)
Studija 2a“ kolektyvo darbas MIESTO TERASA

Siūlomos idėjos iškristalizavo kelias bendras tendencijas. Jos parodo, į ką turėtų būti atkreiptas miesto valdžios ir kūrėjų, kursiančių objektus aplink šią teritoriją, dėmesys. Viena – dabartinė Anykščių autobusų stoties vieta išskirtinė. Ji per gera, kad čia liktų tik autobusų stotis. Kur būtų galima ją iškelti?
Ne viena komanda teritoriją prie gatvių sankryžos priešais tiltą pavadino „miesto vartais“. Ir ji turėtų atitikti šią rolę: čia turėtų įvykti pirma akistata su Anykščiais, čia turėtų būti sudarytos visos sąlygos grožėtis atsiveriančiu reginiu (vienas kolektyvas net pakėlė stebėtojo regos lauką virš aplinkinių namų).

CENTRO TAKAS
„Vilniaus archprojekto“ kolektyvo darbas CENTRO TAKAS

Antra architektų žinutė miestelėnams – priimti šios teritorijos tvarkymą (o jis – būtinas!) kaip progą išlaisvinti miestą nuo transporto srautų. Juk jei ruoši miestą patogiam judėjimui automobiliu, juos ir turi. Anykščiai pernelyg vertingi, kad paaukoti juos automobilių okupacijai. Senosios autobusų stoties vieta galėtų tapti tramplinu, nuo kur startuotų pėstieji ir dviratininkai. Automobiliai sustotų čia it prie finišo linijos…
Ką dar įdomaus sugalvojo menininkai? Ateikite 2015 m. spalio 26 d. 14 val. į Anykščių L. ir S. Didžiulių viešąją biblioteką ir pamatykite bei išgirskite apie architektų idėjas iš jų pačių lūpų. Ir nepraleiskite progos išsakyti savo nuomonę.
Projektą įgyvendina Lietuvos architektų sąjunga kartu su Anykščių miesto savivaldybe, remiant Lietuvos kultūros tarybai bei LR kultūros ministerijai.

LAS infor.