Pasaulio architektūros festivalyje paskelbti 2015-ųjų geriausi


INTERLACE by Buro Ole Scheeren_1
„The Interlace“ Singapūre, autoriai – studijos „OMA“ ir „Buro Ole Scheeren“. WAF nuotr.

Lietuva – bent jau ta lietuvių dalis, kuri spėjo sužinoti – sulaikiusi kvapą laukė Pasaulio architektūros festivalio (World Architecture Festival, WAF) rezultatų. Juk tarp atrinktųjų iš 700 darbų iš 47 pasaulio šalių pateko ir lietuvio architekto Alfredo Trimonio, įsikūrusio Vokietijoje, darbas – realizuotas gyvenamasis namas „TU-14“ Turniškėse, Vilniuje. Deja, jis kartu su šešiolika kitų darbų užleido vietą vietnamiečių architektūros studijai „A21 Studio“ ir jų projektui „Saigon House“.

h7 h10
Alfredo Trimonio sukurtas gyvenamasis namas „TU-14“ Turniškėse. WAF nuotr.

Kiekvienas iš lapkričio 4-6 dienomis Singapūre vykusio festivalio finalininkų turėjo gyvai pristatyti savo planuojamus ar jau įgyvendintus projektus Singapūre vykstančiame festivalyje prieš autoritetingą žiuri, kurioje – architektai Sou Fujimoto, Peteris Cookas ir interneto tinklalapio „ArchDaily“ vyriausiasis redaktorius Davidas Basulto.
Galų gale tris dienas trukusio festivalio pabaigoje geriausiu 2015-ųjų pasaulio realizuotu pastatu paskelbtas daugiabutis – „The Interlace“ Singapūre, autoriai – studijos „OMA“ ir „Buro Ole Scheeren“, geriausiu 2015-ųjų pasaulyje ateities projektu – gyvenamasis daugiabutis namas „Vancouver House“Kanadoje, autoriai – BIG- Bjarke Ingels Group.

Vancouver House by BIG _1
Gyvenamasis daugiabutis namas „Vancouver House“Kanadoje, autoriai – BIG- Bjarke Ingels Group. WAF pav.

Regis, kultūrinė aplinka, nežiūrint komisijos tarptautiškumo, nors greičiau – viso pasaulio didžiųjų noras įsiteikti Rytams, padarė įtakos rezultatams: tarp apdovanotųjų dominavo Rytų šalių objektai, sukurti vietos ar pasaulinio garso architektų biurų; su mega- užmojais ar tik Rytų megapoliams būdingų painių situacijų sprendimais. Dalis laimėjusiųjų vargu ar patektų į Mies van der Rohe prizo, skiriamo už geriausią Europos darbą, pusfinalį.
Peržvelgus nominuotus darbus, nuramina mintis, kad tikrai ne vienas lietuvių architektų darbas taptų rimtu varžovu šiame festivalyje. Galbūt vienintelė kliūtis – tikėjimas savo darbu tiek, kad paaukotum pinigų ir pateiktum jį festivaliui. Linkime, kad kitais metais daugiau mūsų architektų ryžtųsi šiam žingsniui.

Su nugalėtojų darbais galima susipažinti čia.
Su finalistų darbais galima susipažinti čia.

Parengta pagal WAF infor.