Virtualus architektūros muziejus pildomas ir interviu su žymiais architektais

interviu-su-a_ambrasu

Kūrybinių industrijų parko „Architektūros centras“ jau penktus metus nuosekliai pildo – su Lietuvos kultūros tarybos, Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos ir Lietuvos architektų sąjungos pagalba –Virtualaus Lietuvos architektūros muziejaus (VAM) fondus skaitmeniniu formatu. Su jais galima susipažinti tinklalapyje www.archmuziejus.lt.

Muziejaus tikslas – skaitmeninėje formoje kaupti, sisteminti ir išsaugoti ateities kartoms svarbų šalies architektūros palikimą, kad turima informacija galėtų naudotis visi architektūra besidomintys žmonės (tiek Lietuvos, tiek užsienio), su žymiais Lietuvos architektais būtų supažindinti visi, besidomintys architektūros tema.

Nors eksponatų skaitmeninimas – pagrindinė VAM priemonė įgyvendinant užsibrėžtus tikslus ir uždavinius, tačiau be naujų eksponatų atrankos ir skaitmeninimo, Virtualus architektūros muziejus inicijuoja ir analitinių straipsnių tęsinį (kuratorius Justinas Dūdėnas) bei įgyvendina gražią tradiciją pildyti dokumentinių filmų kolekciją: kalbinti 2014 m. Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Rolandas Palekas ir šiais metais Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatu paskelbtas architektas Audrius Ambrasas.

Jūsų dėmesiui archmuziejus.lt pristato pirmąją interviu su Audriumi Ambrasu dalį (kalbino Martynas Mankus). Jame menininkas pasakoja, kokie keliai atvedė jį į architektūrą (regis, to išvengti nebūtų pavykę), kas įstrigo VISI (dab. VGTU) studijų metais, kurie iš dėstytojų labiausiai veikė jaunojo architekto asmenybę ir ką gero „davė“ postmodernizmas A. Ambraso kūrybai (svarbiausia buvo ne vaikytis stilingų to metų detalių, bet žvelgti plačiau: postmodernizmas humanizavo modernistinės architektūros sausą, formalią raišką, išmokė pasakoti per architektūrą, prisodrinti statinius simbolikos ir jautriau žvelgti į aplinką – kas paneigs, kad ne tuo metu susiformavo A. Ambraso subtilus, į kontekstą įsiklausantis kūrybos braižas).

Kūrybinių industrijų parko „Architektūros centras“ infor.