Kelių muziejaus teritorijos sutvarkymo ir pastato projekto architektūrinės koncepcijos konkursas

Konkursinių darbų: 13
Konkursas pasibaigęs
Paskirtis: Kultūros
2015
  • Dubijos g., Elektrėnai
  • Platuma:54.7868
  • Ilguma:24.7130

Apie objektą:

Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos skelbia Kelių muziejaus teritorijos sutvarkymo ir pastato projekto architektūrinės koncepcijos konkursą. Konkurso uždavinys – sukurti Kelių muziejaus teritorijos sutvarkymo ir pastato (-ų) architektūrinės koncepcijos projektinius pasiūlymus, leidžiančius maksimaliai pritaikyti muziejų ir jo teritoriją lankytojų edukacijai ir poilsiui.
Sklypas, kuriame numatytas naujasis Kelių muziejus, yra pusiaukelėje tarp Vilniaus ir Kauno. Į naująjį Kelių muziejų bus perkelti eksponatai iš senojo Kelių muziejaus, veikiančio Vievyje nuo 1995 metų. Dalis eksponatų bus demonstruojami muziejaus pastate (-uose), dalis – lauko ekspozicijoje. Kelių muziejaus teritorija taip pat bus pritaikyta lankytojų poilsiui.
Projektų pateikimo terminas: 2015 m. rugsėjo 10 d. 14.00 val.
Pirmosios vietos laimėtojui bus skiriama 10 000 Eur premija; antrosios vietos laimėtojui bus skiriama 7 000 Eur premija; trečiosios vietos laimėtojui bus skiriama 4 000 Eur premija; 3-jų paskatinamųjų vietų laimėtojams bus skiriama po 1206 Eur premija. Su konkurso laimėtojais bus sudaroma autorinė sutartis dėl autoriaus teisių perleidimo.
Informacijoje apie kelių muziejų minimas ir 2011–2012 m. vykęs Kelių muziejaus teritorijos ir pastatų projektinių pasiūlymų konkursas. Pasak organizatorių, projektų pobūdis – muziejaus teritorijos suplanavimo ir pastatų projektų pasiūlymai viešai erdvei ir muziejaus kompleksui sukurti, maksimaliai panaudojant teritorijos reljefą naujiems lauko želdiniams ir vandens telkiniams, atviroms muziejaus ekspozicijoms įrengti. Atkreiptas dėmesys į kelių muziejaus komplekso pastatų šiuolaikiškumą, patogumą kelių istorijos dokumentams, kelių statybos ir priežiūros įrangai bei įrenginiams eksponuoti, jaukiai poilsio erdvei sukurti.
Konkursui buvo gauti septyni projekto darbai-pasiūlymai. Komisija juos įvertino, tačiau pirmos vietos neskyrė niekam. Iškilo keletas svarstytinų klausimų tiek vertinant landšaftinius-urbanistinius, tiek kelių muziejaus pastatų funkcionalumo, tiek projektuojamų želdinių motyvaciją, triukšmo mažinimą. Tai buvo galima vystyti bei spręsti projektavimo stadijoje, tačiau tuo metu iškilo finansavimo klausimų.

Pridedami dokumentai:

Nugalėtojai:

Konkursiniai darbai:

Komentarai:

Parašykite komentarą

, jei norite komentuoti.